Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Ο Παναρκαδικός πέρασε από το Λουτράκι , Έχασε το Ζευγολατιό στον "βούρκο" του Ταύρου. Η Παναχαϊκή εκτέλεσε με "εξάρι" την Αμαλιάδα

Στις 23/11 η 9η αγωνιστικήΗ πρωτοπόρος Παναχαϊκή, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής , στο πρωτάθλημα του Γ΄ ομίλου της Γ, Εθνικής, επέστρεψε σήμερα και πάλι στις νίκες , μετά την ήττα από τον Παναρκαδικό, καθώς ξέσπασε με το σαρωτικό 6-0  στο γήπεδο της Αγυιάς
Στην Πάτρα η Παναχαϊκή υποδέχεται, τον Αστέρα Αμαλιάδας, επί του Αστέρα Αμαλιάδας.

Από δύο γκολ σημείωσαν Ελευθεριάδης (14′, 36′) και Σιαλμάς (69′, 80′), παρθενικά τέρματα για Φωτάκη (26′ πεν.) και Στεργίδη (69′).                             Νικηφόρο πέρασμα έκανε και ο Παναρκαδικός από το Λουτράκι με 1 - 0 επί του ΑΟΛ. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε  μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπουτσή στο 65' , αφού πρώτα η μπάλα βρήκε σε αμυντικό των γηπεδούχων. Ο Παπουτσής στο πρώτο ημίχρονο σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Διαμαντή.     Α.Ο. Λουτρακίου: Διαμαντής, Παπανικολάου, Παπαναστασίου, Σιώκος, Μπριλάκης, Τσώκος, Αποστολάκης, Μάγγος,Τσιώλης, Βαλκάνος, Πουλάκος           Παναρκαδικός: Καπετάνος, Πετρόπουλος, Γκρόσιος, Αρώνης, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Παπουτσής, Σταθουλόπουλος, Σαλαπάτας Τ., Καδάς, Καναβέτας. Με γκόλ του Μπιτσάνη στο 22΄ ο Φωστήρας επικράτησε στο "βούρκο" του Ταύρου με 1 - 0 επί  του ΑΟ Ζευγολατιού , που ήταν πιο επιθετκός κατά το δεύτερο ημίχρονο.                                                                                         Στο Κρανίδι η Ένωση Ερμιονίδας και ο Αιολικό Μυτιλήνης μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις με το  αποτέλεσμα να μένει στο μηδέν, ενώ στη Μεγαλόπολη η τοπική Δόξα με ολική ανατροπή στο 69 νίκησε με 2 - 1 την Θήβα που είχε προβάδισμα στο σκορ από το 6'.                                                                       Στη Χαλκίδα η τοπική ομάδα πήρε τη νίκη με 2 - 1 επί της Αχαϊκής στο 93′, ενώ τέλος στο Αργός ο Παναργειακός έχασε με 0 - 1 από τον Τσικλητήρα Πύλου. Ρεπό ειχε ο ΠΑΟ Βάρδας