Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Η Παναχαϊκή στο +8 μετα το "Χ" της Ερμιονίδας - Νίκες για Ζευγολατιό και ΑΟ. Λουτρακίου

Επιστροφή στις νίκες για την Παναχαϊκή-Επικράτησε με 1-0 του Αιολικού στην Αγυιά -Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης   Στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής
Επιστροφή στις νίκες για την Παναχαϊκή. Οι «κοκκινόμαυροι» επικράτησαν με 1 - 0 του Αιολικού στην Αγυιά σε ένα παιχνίδι που δεν δρέπει και ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας.To μοναδικό τέρμα του αγώνα στο 36ο λεπτό με τον Ελευθεριάδη, ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ του Αιολικού και διπλή προσπάθεια του Μπουρλάκη.
Με τη νίκη της αυτή η Παναχαϊκή, ξέφυγε με +8  της Ένωσης Ερμιονίδας που ισοφάρισε , στην έδρα της, 1 - 1 τον Παναρκαδικό στο φινάλε της αναμέτρησης με τον Τζιέρη, ενώ στις καθυστερήσεις είχε και δοκάρι. Η ομάδα της Τρίπολης είχε προηγηθεί με γκολ του Κολλιόπουλου στο 52' .
Στη Βάρδα ο τοπικός ΠΑΟ επικράτησε με 3 - 0 της Αχαϊκής, ενώ στη Χαλκίδα η τοπική ομάδα επικράτησε με 2 - 0 επί του Αστέρα Αμαλιάδας
Μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά πέτυχε ο Τσικλητήρας στη Πύλο με 2-1 απέναντι στην Θήβα. Ο Σπανός είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο για να γίνει η ανατροπή στο 79' με Κυριαζόπουλο και στο 85' με Ρούσση. Η ομάδα της Πύλου κέρδισε πέναλτι στο 12' σε μαρκάρισμα του Δέδε στον Τσάτσο, το χτύπησε ο ίδιος  αλλά απόκρουσε ο Μόνος
Εκτός έδρας νίκη με 1 - 0 σημείωσε στη Μεγαλόπολη επί της τοπικής Δόξας, με τέρμα του Σενσάι ο ΑΟ Ζευγολατιού και βαθμολογική ανάσα.
Τέλος στο ντέρμπι της ουράς ο ΑΟ Λουτρακίου επικράτησε με 1 - 0 επί του Παναργειακού , που τον προσπέρασε και τον έριξε στο "καναβάτσο"