Σάββατο 4 Μαρτίου 2017

Μεγάλες νίκες των πρωτοπόρων στην Α΄Κορινθίας

Pdigxpcg

Στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής, το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας.
Ο πρωτοπόρος Πέλοπας Κιάτου σαρωσε  με 6 - 1 , στο γειτονικό ντέρμπι , την  Ελλάδα Βέλου.
Την ίδια ώρα η Κόρινθος ΄06 , πέρασε από το Δερβένι, με 2 -1 επί του Αστέρα. Η  ομάδα του Σταύρου Μπινιάρη  , πήρε προβάδισμα με φάουλ του Φίλη στο 2ο λεπτο . Ο Αστέρας ισοφάρισε στην επανάληψη στο 65΄με τον Μεντή για να πάρει προβάδισμα η ο6   πέντε λεπτά αργότερα (70΄), με τον
νεοεισελθόντα Ζαγοριανο και να διατηρηθει στο πόντο πίσω από τον πρωτοπόρο Πέλοπα. . Η ομάδα της Κορίνθου έπαιξε τα τελευταία 10' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μαυρέλη στο 82΄ με 2η κίτρινη κάρτα, που χάνει το ντέρμπι του προσεχούς Σαββάτου με τον ΠΑΣ Κόρινθος
Σαρωτικό πέρασμα με 6 -0  έκανε ο  ΠΑΣ Κόρινθος από το Χιλιομόδι επί του ουραγο'υ Ατρόμητου.
Στο "ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΣ" ο Ισθμιακός έχασε  με 1 - 3 από τον  Πανκαμαριακό., την ίδια ωρα ο Ηρακλής  Ξυλοκάστρου  επικρατούσε με 2- 0 του Ολυμπιακό Λουτρακίο, Στο Πετρι η  Θυελλα νίκησε με 2 - 0 στο Νεμεάτικο ντέρμπι τον Παννεμεατικό, ενω στα Αθίκια ο Τενεάτης και ο  Ηρακλής  Λεχαίου 'εμειναν στο 0 - 0. Τέλος στο Σοφικό  ο Πανσολυγειακός  επικράτησε 3 - 2 επί του Ολυμπιακού Άσσου