Κυριακή 23 Απριλίου 2017

Μισό στρέμμα οφ σάιντ, η μισή Λαμία / Λαμία - Πανσερραϊκός 3-1

Λαμία - Πανσερραϊκός 3-1
 Εύκολη νίκη με 3-1 σημείωσε η Λαμία στην έδρα της επί του Πανσερραϊκού για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League και με 68 βαθμούς έπιασε στην πρώτη θέση της κατάταξης τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος αντιμετωπίζει σήμερα Κυριακή στη Ριζούπολη την Καλλονή.

Ο Πανσερραϊκός που με 33 βαθμούς βρίσκεται στην 8η θέση είναι αδιάφορος βαθμολογικά. Η Λαμία προηγήθηκε με ένα γκολ που περνά στην ιστορία.
Σε εκτέλεση φάουλ από τον Αυγενικού, η τέσσερις, πέντε παίκτες της Λαμίας είναι σε θέση οφ σάιντ, ανάμεσά τους και ο Μπουλούλης, που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και 2 - 0 με  αυτογκόλ του Καψάλη στο 39΄, ο Πανσερραικός μείωσε στο 43΄ με τον Τσελεπίδη, ενώ οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Καραγιάννη.
ΛΑΜΙΑ (Τεννές): Πίτκας, Μπουλούλης, Βασιλόγιαννης, Καραγιάννης (76′ Βάντερσον), Ντουρμισάι (86′ Πατσαρούχας), Βαλιός, Αυγενικού, Ρότσα, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Σπυρόπουλος (72′ Τσούκαλος).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διλμπέρης): Ρίστιτς, Γαβριηλίδης, Ιωαννίδης, Καψάλης, Τσελεπίδης (46′ λ.τ Παπατζίκος), Τσιμίκας, Ντοράγκι, Ρούτσης, Πόζογλου (70′ Τσούτσης), Κανούλας, Φουσού (82′ Ταχματζίδης).