Σάββατο 15 Απριλίου 2017

ΠΑΛΕΨΑΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ «ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ»Δεν πειράζει ...Νικήτριες στις καρδιές μας!

Νικήτριες στις καρδιές μας!
Οι «ερυθρόλευκες» δεν τα κατάφεραν στην Προύσα της Τουρκίας με αντίπαλο την Μπούρσα και ηττήθηκαν με 3-0 σετ.
Έχοντας κερδίσει τον πρώτο τελικό στο «Μελίνα Μερκούρη» με 3-2 σετ, πήγαιναν στην Τουρκία με σκοπό να κάνουν άλλη μια νίκη με οποιοδήποτε σκορ, ή έστω και ήττα έως 3-2 σετ, ώστε να πάνε τον δεύτερο τελικό στο «χρυσό σετ».
Όμως σήμερα η Μπούρσα βρέθηκε σε καλύτερη μέρα και έφτασε σε καθαρή νίκη και πήρε το τρόπαιο. Ωστόσο, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια του  Ολυμπιακού και ιδιαίτερα στην Ευρωστίνια αρχηγό  της ομάδας , την Στέλα Χριστοδούλου , για την προσπάθειά τους και τη διαδρομή που έκαναν, φτάνοντας για πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό της διοργάνωσης.

Μπούρσα - Ολυμπιακός 3-0 (25-15 ,25-16,25-23)